Wakacje z robotami

Wydział StSW w Bochni, podczas wakacji gościł dzieci i instruktorów z Machinatorium.pl na warsztatach z robotami.

Z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych Lego Mindstorms EV3 i Lego WeDo 2.0, uczestnicy warsztatów  tworzyli animowane roboty według własnego pomysłu.  Poprzez zabawę uczyli się podstaw logiki i algorytmiki, programowania gier i elektroniki. Praktyczne zajęcia pod okiem profesjonalnie przygotowanych instruktorów, pozwoliły rozbudzić w dzieciach ciekawość, kreatywność, umiejętności planowania i pracy w grupie. Pokazały także, że skomplikowany świat androidów można łatwo i prosto zrozumieć oraz oswoić. W dobie przyspieszającej automatyzacji i robotyzacji programowanie staje się podstawową umiejętnością współczesnego człowieka. Ucząc dzieci podstaw robotyki ułatwiamy im sprostanie wyzwaniom przyszłości. Zajęcia z robotyki dla dzieci w dwóch grupach wiekowych 6-8 lat i 8-12, będą nadal oferowane w trakcie roku akademickiego 2016/17.  Szczegółowe informacje już wkrótce na naszej stronie.

ro1

ro3